روانشناسی هدیه

ولنتاین ۹۶ چه روزی است؟؟

ولنتاین

روز ولنتاین یک جشن عاشقانه سالانه است که هر سال در روز ۱۴ فوریه مردم با دادن  گل های زیبا و پیام های عاشقانه و گذاشتن وقت برای یکدیگر عشقشان را خوشحال میکنند. ولی خیلی ها دوست دارن بدونن ولنتاین ۹۶ چه روزی است؟

داستان این روز (روز ولنتاین) مربوط به یک کشیش جوان رومی به نام “ولنتاین” که به طور کاملاً مخفیانه برای سربازهای “کلودیوس” که ازدواج برای آن‌ها ممنوع شده بود، مراسم عقد برپا میکرد.
این قانون از طرف شاه کلودیوس برای این که ممکن بود سربازان پس از ازدواج نتوانند برامور جنگی و نظامی تمرکز داشته باشند وضع شده بود. “کشیش ولنتاین” در روز چهاردهم فوریه سال ۲۷۰ پس از میلاد مسیح به خاطر این اقداماتش دارش زدند و بعد از آن این روز هر ساله جشن برپا می‌شود.

روز سپندارمذگان(عشق ایرانی)

گل فروشی آنلاین

در ایران باستان دو جشن از جهاتی با  روز ولنتاین شباهت داشته . یکی جشن مهرگان که در شانزدهم مهر ماه برگزار می شده و در آن مردم به یکدیگر هدیه می داده‌اند و دیگری گفته می شود که در ایران باستان،نیز بیست قرن پیش از میلاد روزی موسوم به روز عشق بوده است ،

منابع کهن از جمله ابوریحان جشن سپندارمذگان را در روز پنجم اسفند ذکر کرده‌اند.

 ولی با توجه به تغییر ساختار تقویم ایرانی در زمان خیام که پس از ابوریحان می‌زیست، و سی و یک روزه شدن شش ماه نخست سال در گاهشماری ایرانی،

بعضی منابع و به اشتباه تاریخ ذکر شده نیز ۶ روز به عقب آورده اند که این کار نادرست است.

زیرا طبق منابع کهن و همانطور که از نام آن پیداست این جشن به روز اسپند یعنی پنجمین روز ماه از ماه اسفند این روز «سپندارمذگان» یا «اسفندارمذگان» می نامند.

از کادو ولنتاین مرسوم این روز می توان شکلات را نام برد. در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار است.

سالانه  حدود ۱۸۹ میلیون شاخه گل دراین روز درامریکا  به فروش میرسد که ۱۱۰ میلیون شاخه آن رُز قرمز است.

۷۳درصد از آقایان وتنها ۲۷درصد از خانم‌ها دراین روز شاخه گل می‌خرند،

۱۵ درصد از خانم‌ها که دراین روز برای خودشان، مادر و یا دخترانشان گُل می‌خرند و هدیه میدهند.

گل فروشی آنلاین

تعداد شاخه گل رُز قرمز در روز ولنتاین معنایی خاصی دارد. ۱ شاخه گل به معنی عشق در نگاه اول و ۱۰۸ شاخه پیشنهاد ازدواج را انتقال میدهد وهم چنین رنگ‌ها معانی خاص خود را دارند برای مثال رُز قرمز به معنای عشق و احترام، شاخه گل صورتی به معنای این است که اوقات خوشی را با هم دارید. رُز سفید به معنای قدردانی است.

در برخی از کشورهای آمریکای لاتین مانند مکزیک و کلمبیا ولنتاین روز «دوستی و عشق» نامگذاری شده است.

در روز ولنتاین مردم علاوه بر محبوب شان از دوستان شان نیز قدردانی می کنند.

عشق در غالب دل‌ها، در شکل‌ها و رنگ‌های تقریبا مشابهی متجلی می‌شود و دارای صفات و حالات و مظاهر مشترکی است.

ولنتاین

اما دوست داشتن در هر روحی جلوه ی خاص خویش دارد . دوست داشتن  از روح رنگ می‌گیرد و چون روح‌ها بر خلاف غریزه‌ها هر کدام رنگی ،ارتفاعی ، بعدی ، طعم و عطری ویژه خویش را دارد.

می‌توان گفت: که به شماره هر روحی ، دوست داشتنی هست این حس فوق العاده عشق را در روز ولنتاین ۹۶ با گلفروشی آنلاین گلبیشه به شریک زندگی خود با بهترین کادو ولنتاین یعنی گل ، زیباتر سازید .