مطالب هدیه تولد

درباره خرید رز جاودان طبیعی ، قیمت رز جاودان چقدره ؟

خرید رز جاودان با کیفیت

خرید رز جاودان طبیعی عالی ، ارزان و فوری در گل فروشی آنلاین گلبیشه . ارزانترین قیمت رز جاودان را با بهترین کیفیت از ما بخواهید . سفارش رز جاودان را با گلبیشه تجریه کنید.

آنچه که باید درباره خرید رز جاودان طبیعی بدانید

حتما شما هم قصد خرید رز جاودان و هدیه آن به عزیزی را دارید که این مقاله جامع را انتخاب کردید . چه قصد سفارش گل رز جاودان را داشته و چه بخواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید . بدون اقرار باید گفت که بهترین مقاله را برای اینکار انتخاب کرده اید. ما تمامی اطلاعات موجود راجع به گلهای جاودان را در اینجا گردآوری کرده ایم. در صورت داشتن سوالی درباره خرید گل جاودان ، میتوانید در انتهای مقاله و در بخش ثبت دیدگاه آن را مطرح کنید. مطمئنا در کمترین زمان ممکن پاسخ آن برای ایمیل شما ارسال خواهد شد.

و در ادامه شما خواهید دانست که :

۱ – گل رز جاودان چیست و چه تاریخچه ای دارد.

۲ – تفاوت رز جاودان با گلهای خشک شده  را خواهید دانست.

۳ – مزایای خرید رز جاودان برای کسی که دوستش دارید

۴ – مدل ها ، رنگ ها و اندازه های گوناگون گل رز جاودان کدام هستند.

۵ – از دیزاین ها ، جعبه ها و طراحی های گوناگون گل رز های جاودان مطلع میشوید.

۶ – دو روش عملی و ساده نحوه درست کردن رز جاودان در منزل را یاد میگیرید.

۷ –نکاتی مهم درباره شرایط نگهداری و مراقبت از رز جاودان را خواهید دانست.

۸ –درباره طول عمر و ماندگاری گل های رز جاودان اطلاعات مناسبی را  کسب میکنید.

۹ – میدانید که قیمت رز جاودان برای هدیه دادن چه مقدار خواهد بود.

۱۰ – رنگ ، بو و فرم نهایی گل رز جاودان چگونه است.

۱۱ – معنای رنگ های گوناگون و زیبای گلهای رز جاویدان نشانه چه هستند.

و مطالب بیشتری که در این آموزش تصویری رز جاودان خواهید دانست . پس با ما همراه باشید.

مختصری راجع به گل جاودان طبیعی و گل رز

گل رز طبیعی یکی از بهترین گلهایی است که شما میتوانید از میان انبوهی از گلهای طبیعی برای هدیه گل خود انتخاب کنید. از دیرباز اگر در جایی نام گل به زبان می آمد ، همگان اول هنگام به یاد نام گل رز می افتاده اند. گل رز یکی از بهترین و زیباترین و نیز مناسب ترین گلهایی است که میتوان برای هدیه کردن به کسی انتخاب نمود. میتوان گفت که گل رز به عنوان پرکاربرد ترین گل در گل فروشی ها و در نزد طراحان گل خودنمایی میکند. این گل معنای عشق و دوست داشتن را القاء و در انتقال این حس زیبا میتواند یاری دهنده قهاری باشد.

اغلب کسانی که دسته گل ، باکس گل ویا سبد گلی را به عنوان هدیه دریافت میکنند در اندیشه این هستند که بتوانند گلهای آن را به مدت زیادی نزد خود نگه دارند. و یا عروس خانمی را در نظر بگیرید که برای به یاد آوردن خاطرات زیبای جشن خود  قصد دارد دسته گل عروسی خود را ماندگار کند.

آرزوی همیشگی ماندگاری گلها

بی دلیل نیست که همگان به فکر این هستند که گلهای زیبا و خاطره انگیز خود را ماندگار کنند! چون گلها ابزار بسیار مناسبی برای انتقال و به یاد آوردن لحظات و خاطرات خوش زندگی هستند. به صورت خلاصه میتوان گفت گل رز طبیعی در طی فرآیندی به خصوص ، تبدیل به گلی به نام گل رز جاودان میگردد. این گل در حین اینکه گلی طبیعی است ، اما هیچ نیازی به آب ، خاک و یا نور خورشید ندارد. باید گفت که این گل گرده از خود تولید نمیکند و باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در افراد نمیگردد.

گل رز جاویدان مانند گلهای رز طبیعی ، دردسرهای تعویض آب گلدان ، ریختن گلبرگها و پژمرده شدن آنها را ندارد. مصریان باستان از موادی بخصوصی استفاده میکردند تا اجساد خود را به صورت مومیایی شده درآورند. این کار باعث میشد که آنها را در طول ایام بسیار به صورت ماندگار و بدون فسادپذیری باقی گذارند. به همین جهت برخی از افراد به طور ساده و عامیانه به این گل “رز مومیایی” نیز میگویند.

با وجود ظهور گلهای رز جاودان ، عمر کوتاه گل رز دیگر به افسانه ها خواهد پیوست. شاید در سالیان آینده ، صحبت از خراب شدن و پژمرده شدن گلهای طبیعی با پیشرفت علم ، دیگر حرف خنده داری به نظر برسد. حتما تا به حال این ضرب المثل زیبای ایرانی که ” الهی که عمرت شبیه گل نباشه ” را تا به حال چندین بار شنیده اید. این جمله استعاره از عمر کوتاه گل و از بین رفتن سریع گلها در طی زمان است. باید گفت که این گل رز جادویی سالیان زیادی نیست که البته در بازار ایران جا خوش کرده است . چند سالی است که گل رز جاودان و یا رز ماندگار در بازار جای خود را در بین انواع هدایای گل به خوبی باز کرده است.

رز جاودان دیو و دلبر ، رز دیو و دلبر ، خرید رز جاودان

رز دیو و دلبر

شاید شما با دیدن این گل رز زیبا به یاد کارتون دیو و دلبرافتاده باشید. برای یاد آوری باید بگوییم که داستان فیلم دیو و دلبر به این شکل است که در ابتدای داستان یک زن گدا یک شاهزاده جوان را نفرین میکند. با نفرین آن زن ، شاهزاده جوان داستان تبدیل به یک دیو زشت و بد ترکیب میشود. زن جادوگر به او یک گل رز و یک آینه جادویی که او را از حوادث مطلع میکند می‌دهد. این گل رز زن جادوگر ، تا بیست ‌ویکمین سال تولدش شکوفه خواهد داد. شاهزاده جوان مبایست تا آن هنگام عشق واقعی را حس کرده تا نفرین و طلسم را بشکند. در غیر این صورت تا پایان عمر همان جانور زشت و بد ترکیب باقی خواهد ماند.

این خلاصه ای از داستان دیو و دلبر است که در آن گل رز قصه تا سالهای سال ماندگار میماند تا شکوفا شود. برای همین است که گل های رز جاودان نمادی از فیلم دیو و دلبر هستند. از دیر باز همگان آرزوی این را داشتند که گلها را به مدت بسیار زیاد به صورت سالم و طبیعی نگهداری کنند. گلها با داشتن ظاهری خیره کننده و به یاد آورنده طراوت طبیعت ، اما مدت زمان خیلی کمی شاداب و با طراوت میمانند. این تجربه بسی دردناکی است که بتوان از زیبایی دل انگیز گلها تنها مدت زمان کمی بهره ببریم . در طی چندین روز شما شاهد خواهید بود که گل زیبای شما پژمرده و از بین خواهد رفت.

تکنولوژی ، نجات دهنده ای معجزه آسا

تکنولوژی مدرن میتواند معجزه های کوچک را عملی کند. با دانش روز بشر ، هم اکنون میتوانیم گلهایی را پرورش دهیم که سالهای سال باقی بنمانند. شاید همان داستان دیو و دلبر را بتوان در دنیای کنونی ما عینیت بخشید. تصورش را بکنید که شاخه ای گل رز داشته باشید که ۲۱ سال به همان صورت باقی بماند. و در این ۲۱ سال نه آب و نه خاک و نور خورشید و نه هیچ مواظبت دیگری نیاز داشته باشد.

اگه فکر میکنید که این آرزو در حد همان رویا و آرزو است پس در اشتباه هستید.تکنولوژی گل رز جاودان آمده است که شما شگفت زده کند. این تکنولوژی جانی دوباره به گلها داده است. پس در آینده به راحتی میتوانید ۲۱ سال منتظر شکفتن گل رز خود باشید . و شاید هم بیشتر …

گمان نکنید که تکنیک گل جاودان تنها مختص گلهای رز طبیعی هستند. امروزه بسیاری از انواع گلهای موجود در طبیعت به صورت گل جاودان تهیه و عرضه میشوند. حالا وقت آن است که بگوییم رز جاودان چیست و چگونه به وجود می آید . و نیز بررسی کنیم که چه تفاوت هایی بین گل های رز ماندگار و گل طبیعی و یا گل خشک شده  وجود دارد. بررسی کنیم که آیا گل جاودان همان طراوت و بو گل طبیعی را در خود حفظ میکند ؟ و پرسش های بسیاری که باید به آنها یکی یکی پاسخ بدهیم.

پس با ما باشید تا درباره گلهای رز جاودان شگفت انگیز بیشتر بدانیم …

در صورت داشتن هر سوالی درباره خرید رز جاودان ، میتوانید در انتهای مقاله و در بخش ثبت دیدگاه آن را مطرح کنید. مطمئنا در کمترین زمان ممکن پاسخ آن برای ایمیل شما ارسال خواهد شد

تفاوت رز جاودان با گل خشک ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان ، گل رز جاودان

تفاوت های گل رز جاودان طبیعی با گل رز خشک شده

اولین نکته ای که باید مد نظر قرار بدهیم این است که به هیچ عنوان گل رز جاودان نوعی گل خشک نیست.  تفاوت های بسیاری بین گلهای رز جاودان و گلهای خشک شده وجود دارند. آیا تا به حال گلهایی که به صورت خشک شده و توسط روشهای مانند آویزان کردن ، پرس کردن ، اتو و ماکروویو و … را دیده اید؟!

باید گفت که کیفیت بین گلهای خشک شده و تکنیک گل جاودان قابل قیاس با یکدیگر نیستند. ولی میتوان به زبان ساده گفت که گل رز جاودان یک گل رز خشک شده اما با کیفیت بسیار بهتر است. درست است که گل های خشک شده ماندگاری گل را افزایش میدهد اما کیفیت اولیه گل طبیعی را به هیچ عنوان به ارث نبرده اند.

وقتی گل را خشک میکنید ( آموزش روشهای خشک کردن گل طبیعی ) گلبرگ هایش چروکیده و درهم میروند. به علت حساس و شکننده بودن گلبرگ های آن ، در طی زمان نسبتا کوتاهی ممکن است شکسته و از گل جدا شوند. رنگ گل در طی سپری شدن عمر گل خشک ، کمرنگ تر و بی حال تر و به سمت بی رنگ میرود. به هر حال خشک کردن گل را میتوان روش ابتدایی خوبی برای ثبات بخشی به گل رز طبیعی دانست.

اما در عوض گل رز جاودان را میتوانید یک نمونه کپی شده با درصد بالایی از یک گل رز طبیعی بدانید. گلبرگ ها کاملا شبیه گل رز طبیعی بوده و رنگ طبیعی خود را به نمایش میگذارند. عمر رز جاودان به مراتب بیشتر از گلهای خشک شده است. حسی که شما از دیدن گل رز جاودان خواهید گرفت ، به هیچ عنوان قابل قیاس با گلهای خشک نیستند.

مزایای خرید رز جاودان طبیعی برای کسی که دوستش دارید

بعد از اینکه مقداری درباره گلهای رز جاودان صحبت کردیم اجازه دهید درباره هدیه آن نیز کمی بحث کنیم. از دیرباز هدیه دادن گل طبیعی به کسی که دوستش دارید ، از بهترین و زیباترین انواع هدایا بوده است. حسی که در یک دسته گل رز طبیعی و یا جعبه گل زیبا است را نمتوان با هدیه ای دیگر مقایسه نمود. برای اینکه به کسی که دوستش دارید حس زیبای خود را انتقال دهید ، گل طبیعی هدیه میکنید. اما آیا هدیه دادن گل رز جاودان هم همان معنی و حس را خواهد داشت که گل طبیعی دارد؟!

گل جاودان هدیه ای لوکس و زیبا

گل های رز جاودان با داشتن همان رنگ و شکل و شمایل گل طبیعی ، تداعی کننده گل طبیعی هستند. مخاطب شما با دیدن گل رز ماندگار ، همان حس لطافت و شادابی را در خود حس خواهد کرد. اما به یاد بیاورید که گل رز جاودان با داشتن عمر بسیار بالاتر نسبت به گل طبیعی ، برگ برنده ای ویژه خواهد داشت. تصور کنید که شما گلی را به کسی هدیه کنید که سالهای سال پیش چشم او چشم نوازی می کند! تکرار آن حس قشنگی که با گل طبیعی به دست می آید ، روزها و ماهها و سالها ادامه خواهد داشت.

کدام هدیه ای را شما سراغ خواهید داشت که اینچنین شگفت انگیز در نزد کسی باشد که دوستش دارید. گل های رز جاودان را میتوان یکی از بهترین و شاید نیز بهترین هدیه ای دانست که میتوان به عزیزی داد. دیدن شاخه ای گل که از بین نخواهد رفت ، لذت های فراوان خود را دارد. با این توضیحات شما با مزایای هدیه دادن گل جاودان به جای گل طبیعی نیز آشنا شدید.

انواع گل جاودان ، مدل های گل جاودان ، رنگهای رز جاودان ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان

مدل ها ، شکلها و اندازه های مختلف گل رز جاودان طبیعی

ممکن است انواع متفاوتی از این گل را در صفحات اینستاگرام و یا سایت های فروش آنلاین گل و یا خرید کادو دیده باشید. مدل های مختلفی که شاید در نگاه اول شما را در انتخاب آنها گیج و گمراه کرده باشد. قیمت رز جاودان در اکثر فروشگاه ها ، سایت ها و شبکه های اجتماعی بسیار متفاوت و گوناگون هستند. مدل ها ، سایزها و شکل و شمایل گوناگونی از گلهای رز جاودان برای عرضه وجود دارند. جعبه ها و محفظه های زینتی گوناگونی را میتوانید پیدا کنید که حاوی گلهای رز جاودان باشند.

اما به راستی کدامیک مناسب تر و زیبا تر و کدامیک برای هدیه دادن بهتر هستند. گل رز جاودان را میتوان به انواع مختلفی تقسیم نمود . اولین تقسیم بندی آن را میتوان نوع رنگ گل در نظر گرفت . به جرات میتوان گفت که تمام رنگهای موجود در طبیعت را میتوان در گل رز جاودان پیدا کرد. از گل رز جاودان قرمز که به عنوان پرطرفدارترین گل رز جاودان هست در نظر بگیرید. تا نوع گل رز جاودان رنگین کمان و یا رز هفت رنگ ، رز جاودان بنفش ، رز جاودان آبی و …

هر تصوری از رنگها را میتوان در گل جاودان عینیت داد

به تمام رنگهای معمول میتوانید رنگهای طلایی ، سیلور ، متالیک و ترکیبی از چندین رنگ را نیز اضافه کنید. حتی میتوانید رز جاودان مشکی را نیز در رنگهای این رز زیبا مشاهده کنید. الان پیش خود شاید بگویید که گل رز سیاه و یا رز رنگین کمان در طبعیت اصلا وجود ندارد. اما به شما بگوییم که با همان تکنولوژی که باعث شده گل ها عمر بالایی داشته باشند میسر گشته است.

همان طور که گلهای رز ماندگار در رنگهای گوناگون وجود دارند ، در اشکال گوناگون نیز عرضه شده اند. شما میتوانید گل رز جاودان معمولی و استاندارد نوع هلندی را در نظر بگیرید. اما شاید دلتان بخواهد گل رز جاودان قلبی شکلی داشته باشید که کاملا شبیه قلب زیبایی طراحی شده باشد. و شایدم گلی که چندین برابر یک گل رز استاندارد باشد اما ماندگار. البته شاید فکر میکنید که گل رز قلبی شکل که در طبیعت وجود ندارد! باید بگوییم  که این نوع گل به صورت دست ساز آمده میشود. این نوع گلها از کنار هم قرار دادن و چسباندن گلبرگ های جاودان شده به اطراف رز جاودان استاندارد به دست می آیند.

گلهای جاودان تک رنگ عمر بیشتری خواهند داشت

قابل ذکر است که رنگهای حیرت انگیز گل های رز ماندگار ، به صورت مصنوعی به آنها خورانده  میشود. البته لازم به ذکراست که به گفته یکی از تولید کنندگان مطرح این گل در ایران ، عمر گل و ثبات رنگی گلهای رز تک رنگ از گلهای چند رنگ بیشتر است. همان طور که میبیند محدودیتی بابت شکل و رنگ در گل های جاودان در بازار وجود ندارد.

تمام این اشکال و سایز ها و رنگها در گلهای رز جاودان قابل دستیابی هستند. رزهای جاودان معمولا در اندازه های M ، L ، XL و حتی XXL تولید میشوند. قطر این گلهای رز از ۳ تا ۹ سانتی متر و ارتفاع آن از ۳ تا ۷ سانتی متر متغیرهستند . به طبع گلهای بزرگ و شکیل تر ، دارای قیمت بیشتری از نوع استاندارد و کوچک آن دارد.

در نظر داشته باشید که حتی گل رز مینیاتوری طبیعی جاودان را نیز میتوانید در صورت دلخواه تهیه کنید. حتی میتوانید گل رز جاودان قلبی شکلی را در نظر بگیرید که نصف آن  قرمز و نصف مشکی باشد. این تکنولوژی نوین باعث شده است که در تصور این گل زیبا هیچ محدودیتی را قائل نباشیم. میتوانید شاخه و برگ های جاودان را نیز برای طراحی و دیزاین رز خود نیز تهیه  کنید.

کمی درباره تاریخچه گل جاودان طبیعی

تاریخچه گل جاودان به حدود ۴۰ سال قبل برمیگردد. در سال ۱۹۸۰  محققان به طور اتفاقی متوجه موضوعی شدند. آنها فهمیدند که اگر بروی گلبرگ ها پارافین استفاده گردد، گلبرگ ها به راحتی خشک نشده و تازه باقی میمانند. در زبان انگلیسی به گل رز جاودان “preserved roses ” و یا “longlife roses” گفته میشود. در زبان فارسی نام هایی مانند رز جاویدان ، رز ابدی ، رز مومیایی شده ، رز ماندگار ، رز دیو و دلبر و نهایتا رز جاودان بروی این گل رز میگذارند.

باید گفت که بیشترین تولیدات رز جاودان در کشور اکوادور انجام میگردد. کشور اکوادور حدود ۹۰ درصد تولید رز جاودان در سطح جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور واقع شده در قاره آمریکای جنوبی ، دارای شرایط مطلوبی برای کشت گل رز با کیفیت بالا است. از این رو گلهایی که در این کشور پرورش داده میشود دارای گلبرگ های ضخیم تر و مقاوم تری هستند. این صحبت را میتوانید با کیفیت زعفران تولیدی کشورمان در مقابل دیگر کشورها در نظر بگیرید. بدیهی است که رز جاودان به دست آمده از این گلهای نژاد خوب ، کیفیت بسیار مناسبی را خواهند داشت.

تفاوت بین رز جاودان خارجی و ایرانی ، رز جاودان آمور ، رز جاودان ایرانی ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان

برند Amor معروف ترین برند گل جاودان

برند گل جاودان آمور ، بزرگترین و با کیفیت ترین تولید کنندگان رز جاودان درجهان شناخته میشود. این برند با تجریه حدود ۱۵ سال در تولید گلهای جاودان ، به نوعی میتوان او را رهبر این بازار نامید. شایان ذکر است که برای بدست آوردن این دانش ، بیش از ۳ سال زمان سپری شده است . این برند در زمینه همکاری و واردات گل رز جاویدان به ایران با توزیع کنندگان آن همکاری میکند.

برند آمور علاوه بر کار روی رزهای جاودان ، بروی گلهای مختلف مانند گل آفتابگردان جاودان در رنگهای گوناگون نیز فعالیت میکند. از کشورهای دیگری که میتوانیم نام ببریم که در این زمینه فعالیت شایسته ای را دارند ، میتوان به کشور کره جنوبی اشاره کرد. کره جنوبی توانسته است گلهای متفاوتی از نوع رز آن ، مانند گل میخک ، گل داوودی ، لیلیوم ، پیونی را به صورت جاودان تهیه و عرضه کند.

تولید کننده گان داخلی گل جاودان وارد میشوند

چند سالی است که تولید کنندگان داخلی هم به زمره تولید کنندگان این نوع گل رز پیوسته اند. اکنون شرکت هایی که این خدمات را انجام میدهند روز به روز بیشتر و با کیفیت تر میشوند. گل فروشی آنلاین گلبیشه نیز خرید رز جاودان خود را از بهترین تولیدکنندگان رز جاودان انجام میدهد. این شرکت به عنوان اولین و بزرگترین تولید کننده رز جاودان در ایران مشغول به فعالیت است.

تولیدات ایرانی رز جاودان طبیعی ،  کیفیت خوب و قابل رقابتی را نسبت به سایر تولید کنندگان دنیا ارائه میدهند. همان طور که گفته شد برند آمور به دلیل کیفیت رزهای کاشته شده در کشور خود و نیز رهبریت این برند در بازار از کیفیت بالاتری برخوردار است. اگرچه نمیتوان قیمت رز جاودان ایرانی را با قیمت گل رز جاودان برند آمور مقایسه کرد. گلهای ایرانی با کیفیت مناسب خود ، به قیمت های کمتری در بازار نسبت به برند های خارجی عرضه میشوند.

خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان ، سفارش رز جاودان ، خرید آنلاین رز جاودان ، خرید رز ماندگار ، گل رز جاودان

دیزاین و طراحی گل رز جاودان طبیعی

گلهای رز جاودان را معمولا به صورت تک شاخه و یا تعداد شاخه کم در باکس گل رز جاودان ( جعبه گل رز جاودان ) طراحی و عرضه گردد. این گل را میتوان به صورت تکی و یا به صورت ترکیبی با دیگر گلهای جاودان دیزاین نمود. البته نمونه های تعداد شاخه بالا نیز وجود دارد که به دلیل قیمت های بالا ، مشتریان مخصوص به خود را دارند. معمولا جعبه گل رز جاودان را به صورت شفاف و از جنس شیشه و یا پلکسی شفاف تهیه میکنند. دلیل استفاده از جعبه گل شفاف ، هم نمایش مناسب گل و هم جلوگیری از آسیب دیدگی آن است.

البته خیلی از فروشندگان ،  این گل رز را در اقلام و اشکال مختلف و جعبه های متفاوت تهیه و به بازار عرضه کرده اند. به طور مثال میتوانید در گل فروشی تهران گلبیشه گل رز جاودان طبیعی کیفیت بالا را در جعبه پارچه ای مخملی کیفیت عالی سفارش دهید. نوع دیگری از جعبه گلهای رز جاودان ، جعبه گل رز جاودان موزیکال است . مخاطب در حین تماشای زیبایی های گل ، موزیک دلنشینی نیز گوش میدهد که باعث بیشتر شدن حس ببینده خواهد شد. جالب توجه است که هر کدام از این جعبه موزیکال رز جاودان ، میتواند دارای آهنگ بخصوص و متفاوت مخصوص به خود نیز باشد.

مدل های فانتزی گل رز جاودان

حباب های شیشه ای گل رز جاویدان تزیین شده با ریسه نورانی نیز میتوانند نشانگر جلوه زیبایی از هنر و طبیعت باشد. شب هنگام نگاه کردن به رز جاویدان نورانی و درخشان ، خود حسن و حال متفاوتی برای ببننده آن به همراه خواهد داشت. طرح ها و جعبه ها ، باکس ها و دیزاین های هدیه رز جاودان بسیار زیاد و متنوع هستند. اما میتوان گفت که جعبه های شیشه ای به دلیل محافظت گل از گرد و غبار و سرما و گرما و دوری از فضای باز یکی از بهترین گزینه های جعبه گل رز جاودان است.

به طور خلاصه باید گفت که این گل به دلیل حساسیت و ظریف بودن آن میبایست به دور از دسترس و به صورت محافظت شده قرار بگیرد. به همین جهت جعبه گلهای شفاف از نظر نمایش بهتر گل به همراه محافظت از آن ، بهترین انتخاب برای خرید رز جاودان میباشد. چند صباحی است که عرضه کننده گان رز جاودان و یا سایت های خرید  رز جاودان ، این گل را به صورت شاخه بلند و یا به صورت دسته گل و یا سبد گل نیز عرضه کرده اند. به هر صورتی که این گل برای هدیه عرضه گردد ، میبایست این نکته را مد نظر قرار داد که این گل به دلیل فرآیندی که طی کرده است ، حساس و ظریف شده است. باید نهایت دقت را در نگهداری و مراقبت از این رز مومیایی شده را انجام دهیم.

نحوه درست کردن صنعتی گل رز جاودان طبیعی

به دلیل محرمانه بودن شرایط فرآوری و تهیه گل رز جاودان ، شرکت هایی که به این کار مشغول هستند ، از در معرض قرار دادن دستور العمل این کار خودداری میکنند. اما به طور خلاصه وار و ابتدایی میتوان توضیحاتی را در نحوه درست کردن رز جاودان بیان کنیم.

در ابتدا باید گفت که رز ابدی را باید از بین بهترین و زیباترین گلهای رز طبیعی انتخاب کرد. هنگامی که گلها به بهترین زمان خود برای چیدن نزدیک میشوند ، برای این کار انتخاب میشوند. لذا برای بدست آوردن این گل ، گلهای رز هلندی مرغوب و باکیفیت را دستچین میکنند.

پس از انتخاب گلهای مرغوب ، نوبت به آن است که در ابتدا رطوب گل را به شیوه ای از گل خارج کنند. وجود رطوبت در گل است که باعث از بین رفتن و فساد گلبرگ های گل به مرور زمان خواهد شد. اگر بدون مواد و افزودنی رطوبت گلبرگ ها گرفته شود ، گل تبدیل به همان گل خشک معمولی میگردد. همان طور که میدانید گلبرگ های گل خشک چروکیده و شکننده و بدون رنگ اولیه و بدون کیفیت هستند.

پس میبایست بعد از گرفتن رطوبت و صمغ داخل گل ، شکل و ظاهر گل نیز به صورت کامل حفظ گردد. طبق تحقیقات ما در این مرحله با استفاده از اتانول و روغن ها و مواد مخصوص دیگر ،  رطوبت و سمغ داخل گل را جایگزین می کنند. بعد از این مرحله که گل را خشک و رطوبت زدایی کردند ، گل بی رنگ شده و رنگ طبیعی گل از بین میرود. در مرحله بعدی با استفاده از گلیسیرین و مواد افزودنی و رنگ مخصوص ، گل رز را به حالت ماندگار درمیاوردند.

علت وجود بو در گل رز جاودان

در این مرحله احتمالا برای نرمی و بوی خوش گل جاودان ، از مواد نرم کننده استفاده میکنند. با بو کردن گل جاودان شاید به وجود مواد نرم کننده در آن پی ببرید. بو گل جاودان حاصل از استفاده از این مواد است. در آخرین مرحله میباید چند روزی را صبر کنند که گل رز کاملا خشک شده و رنگ مورد نظر نمایان و ثابت گردد. مرحله خشک شدن گل ها بروی سینی هایی حفره دار و به مانند شانه تخم مرغ انجام میگردد.

رنگهایی مورد استفاده خاصیت این را دارند که در مقابل نور ، سالها بدون رنگ پریدگی باقی بمانند. بعد از خشک شدن گل ها ، گلهایی وجود دارند که این فرآیندها را به درستی طی نکرده و باید جدا شوند. بسته به شرایط گل و روش اجرا ، ممکن است تعدادی از گلها به درستی از این مرحله عبور نکنند. سپس گلهای سالم و کامل را بررسی کرده و گلبرگ های ضائد و غیر مناسب را از گل جدا میکنند.

گلهای رز جاودان در این مرحله دارای ساقه کوتاه شده هستند . با توجه به ابعاد و اندازه گل ، آنها را در لیوان های پلاستیکی محافظ و در جعبه های ۶ و یا ۹ عددی در بازار عرضه میکنند. تمامی این مراحلی که در بالا ذکر گردید ، در حدود یک هفته به طول خواهد انجامید.

۲ روش عملی نحوه درست کردن گل رز جاودان طبیعی در خانه

روشهایی که در بالا برای تهیه شرکتی گل جاودان ذکر شد را نمیتوان در خانه انجام داد. اما باز هم راههایی ابتدایی وجود دارند که میتوان گل رز را در منزل و به دست خودتان ماندگار نمایید . البته این روش ها کیفیتی قابل مقایسه با رز جاودان صنعتی را ندارند . اما باز هم میتوانید برای ماندگاری بالاتر گل خود از آنها استفاده کنید.

طریقه ساخت گل جاودان ، درست کردن گل جاودان با پارافین ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان

روش اول : درست کردن رز جاودان با استفاده از پارافین و گلیسیرین

اولین روشی که میتوان برای اینکار ذکر کرد ، استفاده از ماده پارافین برای جاودان کردن گل است. برای اینکار باید پارافین خام و خالص را در ظرف تمیزی بروی آب داغ و یا بروی بخار آب آب نمایید. دقت کنید که دمای محلول آب شده پارافین شما نباید زیاد باشد. زیاد بودن دمای پارافین سبب سوختن گلبرگ های گل رز میگردد. برای اندازه گیری دمای مناسب پارافین میتوانید انگشت خود را به محلول بزنید و از این طریق دمای مناسب را بیابید. نتیجه دمای بالای پارافین را میتوانید در جمع شدن و قهوه ای شدن گلبرگ های گل خود مشاهده کنید.

گل انتخابی شما میبایست گلی کاملا باز و شکوفا شده باشد . انتخاب گل باز باعث میشود که محلول پارافین بتواند به تمام نقاط گل نفوذ کند. در ادامه باید محلول پارافین آب شده را در ظرف مناسبی بریزید . سپس گل خود را به صورت کامل داخل این محلول فرو نمایید.

دقت کنید که تمام گل شما از محلول آغشته گردد و پارافین تمام قسمت های گل را بپوشاند. این عمل را برای کسب نتیجه بهتر تکرار کنید. بعد از چند دقیقه پارافین روی گل ها خشک شده و ثبات لازم را پیدا میکند. گلهایی که به این روش تهیه میگردد حدود ۱ ماه ماندگاری لازم را خواهند داشت.

البته اگر میخواهید گل شما مدت زمان بیشتری دوام داشته باشد ،  باید یک مرحله دیگر به این روند اضافه کنید. برای این کار قبل از مرحله پارافین زنی ، گل را به مدت ۳ تا ۵ رو در محلول گیلیسیرین قرار دهید.

این محلول را میتوانید از ترکیب ۲ قسمت آب گرم و یک قسمت گلیسیرین بدست بیاورید. بعد از این عمل میتوانید همان طور که در بالا ذکر شد ،  از پارافین برای ثبات گل استفاده نمایید.

طریقه درست کردن رز جاودان با سیلیکا ژل ، نحوه درست کردن گل جاودان ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان

روش دوم : تهیه گل رز جاودان با استفاده از ژل سیلیکا

در این روش ما از ماده ای به نام ژل سلیکا استفاده خواهیم کرد. احتمالا فکر میکنید این چه ماده سحر آمیز و کمیابی است که باید برای درست کردن رز جاودان تهیه کنید. خوشبختانه باید بگوییم که همه افراد حتما با این ماده بارها و بارها برخورد کرده اند. به طور ساده تر باید گفت که ژل سلیکا همان بسته کوچک کاغذی موجود در ظروف ویتامین ها ، کفشهای خریداری شده و … هستند. تمام آن بسته ها حاوی ژل سلیکا است که برای گرفتن رطوبت داخل محصول خریداری شما گذاشته شده است. شما میتوانید با جمع آوری آن به مرور زمان و یا خرید آن از فروشگاه های مواد شیمیایی فروشی به این ژل دست پیدا کنید.

در ابتدا میبایست گل رز خود را از چند سانتی متر پایین تر از سر گل جدا کنید. ظرفی را پیدا کنید که به اندازه همان گل رز ولی بلند تر از گل باشد که به راحتی گل داخل آن جای بگیرد . اینکار باعث میشود که احتیاج به ژل کمتری برای پوشاندن گل داشته باشید . سپس دانه های سیلیکاژل خود را به آرامی بر روی گل بریزید تا  نیمه گل شما پر از آن شود. در این مرحله گلبرگ های گل را مرتب کرده و مطمئن شوید که گل به صورت ایستاده در ژل قرار گرفته باشد. سپس باقی ژل را بریزید تا کاملا گل را به صورت تمام و کمال بپوشاند. در آخر شما میبایست حدود ۱۰ رو صبرکنید و سپس گل را به آرامی از داخل ژل خارج کنید.

اگر گل شما سبک بوده ،  معلوم میشود که مرحله کامل شده است . اما اگر هنوز گل سنگین و انعطاف پذیر است ، دوباره آن را به آرامی در ژل قرار دهید. با این روش ساده در منزل میتوانید گل رز جاودان مخصوص خودتان را درست کنید.

شرایط نگهداری رز جاودان ، طرز نگهداری رز جاودان ، مراقبت از رز جاودان ، طول عمر رز جاودان

نکاتی درباره شرایط نگهداری گل رز جاودان طبیعی

همان طور که گفته شد ، گل جاودان به سبب طی مراحل مختلف ، حساس و شکننده شده و نیاز به نگهداری و مراقبت میباشد. از همین رو معمولا گل فروشی ها ، آنها را در جعبه گلهای مقاوم و محافظت شده برای فروش عرضه میکنند. اما بعد از خرید گل رز جاودان و هدیه گرفتن آن میبایست نکاتی را جهت هر چه بیشتر ماندگاری آن رعایت نمایید. با رعایت این نکات ،  اطمینان حاصل خواهید کرد که گل شما سالهای سال زیبا و سالم ماندگار خواهد بود.

نکاتی که برای نگهداری گل جاودان باید رعایت گردد به شرح ذیر است :

۱ – گل جاودان خود را از نور مستقیم خورشید دور نگهدارید. نور خورشید باعث خرابی و به مرور رنگ پریدگی در آن میگردد.

۲ – اگر قصد جابه جایی و تغییر دکور جعبه گل رز جاودان خود را دارید ، دقت کنید که آسیبی به آن وارد نگردد.

۳ – سعی نمایید که گلبرگ های گل جاودان را لمس نکنید. این کار باعث آسیب دیدگی در گل شما میگردد.

۴ – از تماس گل با آب خودداری کنید. همان طور که ذکر شد رطوبت باعث خراب شدن و نابودی گلها میگردد.

۵ – از اسپری کردن خوش بو کننده ها ، عطرها ، براق کننده ها و نیز آب به گل جاودان جدا خودداری کنید.

۶ – از قرار دادن باکس گل رز جاودان خود در مکان های رطوبت بالا اجتناب کنید. رطوبت بالای ۵۵ % باعث خرابی گل خواهد شد.

۷ – از قرار دادن جعبه گل رز جاودان خود در کنار گرمای بالا به طور مثال بخاری ، شومینه ، گاز ، لامپ و شمع روشن خود داری کنید . گرمای بالا باعث از بین رفتن گل رز شما خواهد شد.

نکته : لامپ های ریسه ای LED کوچک که برای تزیین گل جاودان استفاده میگردد به خاطر تولید نکردن گرما خطری ایجاد نخواهند کرد.

۸ – گل خود را دور از مواد شیمیای مانند رنگ ، رزین ، روغن ها و  …  قرار دهید. گلبرگ های ظریف گل جاودان مستعد تاثیر این مواد هستند. برخورد این مواد با گل شما با عث از بین رفتن آن خواهد شد.

۹ – حد الامکان گل خود از داخل محفظه ی شیشه ای خود تماشا کنید تا از گرد و غبار محیط در امان باشد. گرد و خاک باعث از بین رفتن گلبرگ های گل خواهد داد.

طول عمر رز جاودان ، عمر گل رز جاودان ، رز جاودان چقدر عمر میکند ، گل رز جاودان چقدر عمر دارد ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان

طول عمر گل رز جاودان طبیعی چقدر است ؟ 

یگ گل رز جاودان چقدر دوام می آورد ! باید گفت که هر چیزی عمربه خصوص خود را دارد و نباید انتظار داشته باشید گل رز شما تا ابد سالم بماند. هیچ موجود و چیزی در این دنیا به غیر از خدای متعال ، عمر ابدی نخواهد داشت. اما عمر گل رز جاودان بسته به نوع نژاد گل مورد استفاده ، روش تهیه و نیز نحوه نگهداری آن متغیر خواهد بود.

رزهای برند آمور به سبب استفاده از گلهای با کیفیت کاشت شده از بهترین ها هستند. معمولا بیشترین عمر را در بین گل های رز جاودان برند آمور خواهند داشت. این برند همچنین به جهت استفاده از رنگهای با کیفیت ، گلهایی به رنگ زنده و زیبا تهیه میکند.

حدود عمر گل رز جاودان

گفته میشود رز آمور طول عمر گلهایش بین ۵ تا ۷ سال است . البته به دلیل بالا بودن قیمت رز جاودان این برند ، شاید کمتر فروشنده و یا خریداری بتواند از این محصول استفاده کند. اما تولید کننده گان مطرح ایران هم در حال حاضر توانسته اند گلهای جاودان با کیفیتی را تولید نمایند. در برخورد با یکی از تولید کننده داخلی ، این شرکت مدعی طول عمر ۲۰ سال برای گل خود با رنگ مخصوص آن شده بود.

برای مثال همین تولید کننده ، گل رز جاودان آبی را نشانمان داد  . این گل به مدت ۲ سال تمام به صورت مستقیم و ممتد در نور خورشید قرار گرفته بود . اما بدون کوچکترین رنگ پریدگی سالم باقی مانده بود . به هر صورت عمر دقیق گل رز جاودان را نمیتوان بیان نمود. این طول عمر بسته به موارد متفاوتی که در بالا ذکر شد  متغیر خواهد بود. اما میتوان گفت که گلهای تولید داخل و با کیفیت میتوانند در شرایط ایده آل بالای ۳ سال طول عمر داشته باشند.

لازم به ذکر است که گل فروشی آنلاین گلبیشه بیش از ۵ سال است که در زمینه فروش و خرید رز جاودان فعالیت دارد. در این مدت و طبق مشاهدات کارشناسان ما ، گل تولید برند ایرانی رقابتی تنگاتنگ در کیفیت ( با وجود قیمتی مناسبتر) با برند خارجی میکند. اما با این توضیحات حتما مبایست تمام دقت خود را انجام دهید که گل رز جاودان شما عمرطولانی خو حفظ نماید.

قیمت رز جاودان ، قیمت گل رز جاودان ، میزان قیمت رز جاودان ، قیمتهای رز جاودان

درباره میزان قیمت رز جاودان طبیعی

برای اطلاع از قیمت رز جاودان و یا باکس گل رز جاودان ، باید معیار های مختلفی را در نظر گرفت. هم اکنون گلهای رز جاودان به یکی از بهترین و زیباترین هدایای موجود در بازار با داشتن قیمت مناسب تبدیل شده اند. کمتر نوع هدیه لوکس و برجسته ای را میتوانید بیابید که در رنج قیمتی مناسب و مناسب هدیه دادن باشد. امروزه گلهای رز جاودان به رقیبی سرسخت در ارسال هدایای تولد ، هدایای سالگرد ازدواج نسبت به گلهای طبیعی تبدیل شده اند.

شاید شما با مبلغی حدود ۳۰۰ هزار تومان نتوانید کادویی شیک و در خور مخاطب خود تهیه و برای او ارسال کنید. اما با همین حدود قیمت میتوانید جعبه گل رز جاودان تک شاخه شیک و چشم نواز را خریده  و سفارش دهید. هم اکنون گل فروشی های بسیاری وجود دارند که انواع مدلها و قیمت ها را برای خرید رز جاودان عرضه کرده اند.

در بعضی از سایت ها پکیجی از گل رز جاودان به همراه شکلات و عروسک نیز برای سفارش تدارک دیده شده است. میتوانید جعبه گل کشوداری را جهت گذاشتن جواهرات و یا هدایای کوچک به همراه رز جاودان خود انتخاب کنید. ( خرید باکس گل رز جاودان به همراه دستبند ) مدل های عرضه شده به همراه گل های رز ماندگار به وفور در دسترس و برای خرید آماده شده اند.

حدود قیمتی گل های رز جاویدان

معمولا گلهای رز جاودان با برند آمور را باید در حدود ۵۰۰ هزار تومان به بالا در نظر گرفت . اما نوع گل برند ایرانی با کیفیت را میتوانید در حدود قیمت ۲۰۰ هزار تومان به بالاتر تهیه و سفارش دهید. البته  مدل های گل رز جاودان قلبی شکل و یا سایز xxl  ، دارای قیمت های بیشتری خواهند بود. این گلها به سبب دست ساز بودن و عملیات اضافه تر در درست کردن آنها ، قیمت بالاتری نیز خواهند داشت. این قیمت با توجه به نوع رنگ و یا ترکیبی از رنگهای مختلف میتواند بیشتر هم گردد.

در حال حاضر میتوانید این نوع گلها را در حدود قیمت ۷۰۰ هزار تومان به بالاتر تهیه کنید. گل رز جاودان به نسبت قیمتی که دارد ، میتواند گزینه بسیار مناسبی برای هدیه دادن طلقی گردد. میزان حس زیبایی و ماندگاری این هدیه باعث میگردد که در این محدوده قیمتی به بهترین هدیه برای اهدا کردن به عزیزان گردد. به یاد داشته باشید تاثیری که میتواند یک گل رز ابدی در مخاطبتان ایجاد کند ، قابل قباس با مبلغی که برای آن پرداخت میکنید نیست.

پس با خیال راحت میتوانید سفارش رز جاودان خود را انجام دهید و مطمئن باشید که یکی از بهترین هدایا را تهیه کرده اید. هدیه ای که با داشتن زیبایی ذاتی گل و ماندگاری بالا بتواند سالها مخاطب شما را به یاد شما بیاندازد ، ارزش مادی را نمیتوان بر آن قرار داد.

توجه : در گل فروشی آنلاین گلبیشه میتوانید در ۳ ساعت ، هدیه گل رز جاودان خود را به کسی که دوستش دارید ارسال کنید.

دکمه خرید رز جاودان

بو رز جاودان ، رنگ رز جاودان ، عمر رز جاودان ، خرید رز جاودان ، قیمت رز جاودان

رنگ ، بو و فرم نهایی گل های جاویدان طبیعی

گلهای رز ماندگار را میتوانید تا حدودا ۸۰ % همان گل رز طبیعی و با همان رنگ و شادابی در نظر بگیرید. گفتن اینکه یک گل رز ماندگار به همان کیفیت و طراوت شکل و شمایل رز طبیعی است ، ادعایی دروغین است. گل رز طبیعی در طی فرآیندی که برای ماندگار شدن طی میکند ، حتما کمی از کیفیت طبیعی خود را از دست خواهد داد. البته میزان کیفیت نهایی ، حتما به نوع نژاد گل و شرکت تولید کننده آن ارتباط مستقیم داد. از نظر بو نیز باید گفت که خود گل رز هلندی دارای بو و عطر خاصی نمیباشد.

اگرچه گل رز انواع متفاوتی دارد که به مانند رز محمدی دارای عطر دل انگیزی است . اما منظور ما در این مورد رز هلندی است. اما گل جاودان به سبب استفاده از مواد مختلف و نیز استفاده از ماده نرم کننده ، دارای رایحه ملایم خوشی است. از این جهت میتوان گفت که گل جاودان از نظر بو ، نسبت به نوع طبیعی هلندی خود دارای برتری نسبی است.

شاخه های گل رز جاودان به علت دفع رطوبت و جایگزینی مواد ، به صورت مومی شکل و شکننده هستند. معمول است که برای ثابت نگه داشتن گل جاودان درون باکس و یا جعبه های زینتی از چسب های مناسب استفاده میگردد.