اخبار گلبیشه, خلاقیت و گل آرایی, روانشناسی هدیه, مطالب هدیه تولد

همه چیز درباره خرید تراریوم

تراریوم - خرید تراریوم - سفارش آنلاین تراریوم - باغ شیشه ای
تراریوم ، ارسال تراریوم ، خرید تراریوم ، سفارش آنلاین تراریوم ، باغ شیشه ای

تراریوم چیست ؟!

تراریوم در لغت به معنای باغ شیشه ای است . تراریوم ، تراریوم گل و یا باغ شیشه ای ، اسامی هستند که به این هدیه گل زیبا گفته می شود . تراریوم را میتوان یکی از ساده ترین روش های نگهداری گیاهان بر شمرد . تراریوم تشکلیل شده از مجموعه ای از گیاهان با رطوبت بالا در یک ظرف شیشه ای . آبیاری تراریوم ها بهتر است به صورت اسپری بروی آن انجام گیرد . با توجه به چرخه آبی درون تراریوم ، گاهی تا هفته ها نیاز به آبیاری تراریوم ها نیست . در ابتدا شخصی به نام ناتانیل وارد پی به راز حیات تراریوم برد . او فهمید که نم روی برگ های گیاهان روی دیواره شیشه آن جمع شده و دوباره به خاک برگشته و گیاه را آبیاری می کند. معمولا گیاهان موجود در یک تراریوم یا باغ شیشه ای دارای رشد کمی هستند.

خرید تراریوم ، خرید آنلاین تراریوم ، سفارش تراریوم ، سفارش آنلاین تراریوم ، باغ شیشه ای ، طرز درست کردن تراریوم

انواع تراریوم باز و بسته

تراریوم گل ها بسته به نوع پوشش و محفظه آنها به دو دسته تقسیم میشوند . نوع بسته که ظرف آن کامل بسته و مسدود شده است . نوع باز که بسته به شکل ظرف آن ، سوراخی برای گردش هوا دارد . تراریوم های بسته به علت اینکه کامل مسدود و گردش جریان هوا ندارد ، احتیاج خیلی کمی به آب دارند . در این تراریوم ها ، چرخه گردن آب باعث میگردد که گیاههان احتیاج خیلی کمتری به آبیاری داشته باشند . در این اکوسیستم ، آب تبخیر شده از گیاه مجدد به صورت آب بارشی بروی گیاه برمیگردد. این چرخه آبیاری بارانی شکل باعث میگردد که گیاه نیاز کمی به آب و مواد مغذی داشته باشد.

در تراریوم بسته ممکن از در طی سال نیاز به چند بار آبیاری نیاز نداشته باشد. هر چقدر که درب ظرف باز و بسته گردد به همان نسبت نیاز آبیاری بیشتر خواهد شد . پاک و عاری از میکروب بودن ظروف تراریوم ها در نوع بسته آن بسیار اهمیت دارد . قبل از تهیه تراریوم ها میبایست ظرف آن را کاملا استریل کرد . تراریوم های بسته به علت اینکه از تماس با محیط اطراف خود به دور هستند ، در نتیجه به بیماری کمتری ممکن است دچار گردند . شما میتوانید بعد از خرید تراریوم بسته ، با خیال راحت سالی دو یا سه بار به آن آب بدهید . برای همین تراریوم های بسته برای نگهداری در آپارتمان به عنوان گیاه آپارتمانی بسیار راحت است . معمولا برای تراریوم های بسته از ظروف درب کوچک استفاده میشود .

تراریوم های نوع باز

نوع دیگر تراریوم ها شکل باز آن است . این نوع تراریوم را میتوانید در بیشتر ظروف اطرافتان تهیه کنید. در این نوع گیاه در ظروفی که یک سر آن باز و در مجاورت هوا است کاشته میشود . تراریوم باز به علت تماس با هوا اطراف بیشتر مستعد بیماری هستند . عوامل بیماری زا توسط هوا ممکن است به بستر گیاه نفوذ کند . در این نوع آبیاری نسبت به نوع بسته آن بیشتر است . مجاورت بستر گیاه با هوا باعث تبخیر و از دست رفتن آب موجود در ظرف میگردد . برای همین باید با توجه به خشکی بستر تراریوم ، آن را آبیاری نمایید . بهترین نوع آبیاری تراریوم ، آبیاری با اسپری است . با این روش صدمه ای متوجه گیاهان و خاک آنها به علت فشار آب از بین میرود .

تراریوم ، خرید تراریوم ، سفارش آنلاین تراریوم ، باغ شیشه ای

چرا باید خرید تراریوم را انتخاب کنیم !؟

خرید تراریوم و سفارش آنلاین تراریوم می تواند یک از بهترین هدیه تولد و یا ایده ای برای کادو سالگرد ازدواج باشد . ماندگاری بلند مدت و نگهداری ساده تراریوم را می توان از مزایای خرید تراریوم نسبت به دیگر گیاهان زینتی بر شمرد . خیلی از عزیزان تمایل دارند که خرید تراریوم را برای خرید هدیه خود برگزینند . دلیل انتخاب آنها هم ماندگاری بیشتر این هدیه نسبت به باکس گل ، دسته ، سبد گل و یا گیاهان آپارتمانی دیگر دارد .

فکر این نکته که با خرید تراریوم ، هدیه شما می تواند تا مدت طولانی مقابل دیدگان عزیزانتان با همان طراوت چشم نوازی کند ، بسیار دلپذیر و خوشایند است . ماندگاری بلند مدت تراریوم به همراه حفظ طراوت و شادابی آن نقطه اشتراک آن با هدایایی از نوع گل رز جاودان می باشد . ما در مقاله ” مزایای خرید رز جاودان نسبت به گل طبیعی ” به تفسیر درباره مزایای گل رز جاودان صحبت کرده ایم .

ترایروم - خرید تراریوم - سفارش آنلاین تراریوم - با غ شیشه ای

سفارش تراریوم در گل فروشی آنلاین گلبیشه

گل فروشی آنلاین گلبیشه با داشتن چندین مدل زیبا و بروز تراریوم ، می تواند شما را در خرید تراریوم و سفارش آنلاین تراریوم یاری دهد . ما سعی کرده ایم که بهترین تراریوم ها را برای گیرنده شما آماده و ارسال نمائیم . تمام سفارشات خرید تراریوم در گل فروشی گلبیشه در بسته بندی زیبا و شیک به دست گیرنده شما می رسد . گل فروشی آنلاین گلبیشه به طور پیوسته نسبت به عرضه تراریوم های جدید و زیبا تلاش خواهد کرد . نمونه های تراریوم های موجود در گلبیشه از زیبا ترین نوع خود در بین مدل های موجود در بازار هستند . گل فروشی اینترنتی گلبیشه تضمین کیفیت هدیه تراریوم خود را میکند.

ما برای حفظ سلامت و کیفیت تراریوم ها آنها را با بهترین ارسال کننده به دست شما می رسانیم . زیبایی و ماندگاری بیشتر تراریوم ها هدف نهایی ماست . خرید تراریوم و سفارش آنلاین تراریوم در سایت گلبیشه برای شما تجربه ای لذت بخش خواهد بود . تراریوم های متنوع گلبیشه به بهترین نحو برای شما عزیزان آماده و تهیه می گردد . سفارش آنلاین تراریوم را در گلبیشه تجربه کنید .

نوشته های مرتبط